Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/html/archymil.cz/web/templates/siteground-j16-7/html/com_content/article/default.php on line 29

 

Ohlasy a zkušenosti mužů, kteří se zúčastnili celoročního programu Mužské síly - tantra jogy.

                                              muzska_silaII

Mnoho mužů se domnívá, že jsou muži pro svoji fyzickou sílu, agresivitu, vulgaritu apod. Potkávám mnoho mužů, kteří jsou přes svou agresi jiní, jsou ovládáni svoji jinovou energií ve svém nitru a jsou zbabělí v tom přiznat si, že ve skutečnosti jsou více ženami než muži. Jsem rád, že jsem se zbavil zbabělosti si přiznat, že je ve mně více ženy než je pro mě dobré a prostřednictvím tantra jogy se začal učit být mužem. Dává mi to obrovskou podporu v mém rozhodování, v práci i v soukromí. Uvědomuji si že muž může být mužem a přitom je milý laskavý a něžný.

Mužská tantra pro mě znamená uvědomění si mužské sounáležitosti, mužské energie, poznávání sama sebe, uvědomění si mužských i ženských aspektů = porozumnění sobě i ženám. Učím se vyjadřovat své pocity - stručně správnou formou a ve správný okamžik, učím se dotýkat - sebe, mužů i žen, pojmenovávám svá vnitřní témata, pocity, uvolňuji vnitřní skrytou agresi, prožívám "tady a teď", dovoluji si projevovat radost, oživuji se. DĚKUJI za to.

Tantra cesta do sebe samého,svoboda projevu. Mládnu, protože jsem svoboden, je mi dobře ne cestě, kterou jsem si vybral. Díky tantře mohu neohroženě pronikat do sebe. Když jsem v sobě, můžu dávat, sloužit, pomáhat. Děkuji za pomoc v dobrém i zlém. Děkuji vám chlapi.

Již od dětství jsem uzavřený a těžko se seznamuji s jinými lidmi. Co jsem začal tantra-jogu si připadám mnohem uvolněnější a energetičtější. Zjišťuji, že i vzájemné seznamování s lidmi pro mě není už zdaleka tak stresující jako dřív. V rodině jde taky vidět velká změna. Jsem pdstatně aktivnější, trávím více času se svým synem a i s manželkou si rozumíme čím dál víc. Oba dva nyní procházíme celkem zásadní transformací a již jsou vidět u nás první změny, náš vztah začíná být živější a dynamičtější. A to je jeden z hlavních důvodů proč jsem se rozhodl pro mužskou tantru.

Mužská tantra jako fyzická zátěž a cvičení je pro mě nová. Je to o poznávání nějakého začínajícího prostoru plného překvapení, objevování svého těla a jeho potřeb. Cítím se fyzicky hodně unavený, doslova každý sval, šlachu a kloub, ale hlava krásně čistá odpočinutá. Je to fajn a chci pokračovat. Po letech klidných meditací se objevily emoce, které volaly po zpracování, tady vidím velký prostor.

Tantra je technika cvičení a dalších programů, které mi pomáhají vidět a vnímat úžasné zážitky běžného života, kterých bych si dříve ani nevšiml. Přináší zklidnění a najednou vidím nové podněty, nápady, které stačí už jen udělat. Můj život se stává bohatším a uvolněnějším. Zde v partě chlapů není nouze o bohaté a krásné zážitky. Mám radost když impulsy získané na kurzu si přináším domů do běžného života. Tento víkend jsem přijel na seminář unavený, ale od minula nabitý novými prožitky. Na ostatních jsem viděl jak si přivezli s sebou hodně nepohody zvenku. Teď v neděli vidím, jak se všichni uklidnili a září jako sluníčka. Dnes na pracovní meditaci jsem měl krásný zážitek: Když jsem přišel pomáhat do kuchyně, tak tam bylo plno k nehnutí. Tak jsem chtěl pomáhat strouhat mrkev, ale protože nebylo 2. struhadlo, tak jsem pomáhal Markétce tak, že jsem jí masíroval nohy. Ona byla spokojená a rychleji strouhala. Až skončila pracovní meditace, tak se našlo 2. struhadlo.

Vnitřní pocit oázy klidu, odkládám společenské bloky a klišé, možnost vyjadřovat skutečné pocity. Otevírání se a kupodivu poznání že i bez ženských to taky jde. Působí to na mě i krapet asexuálně ve vztahu k opačnému pohlaví. Necítím touhu tady a teď být ihned být lovcem, je to tu oáza klidu klidu a míru, oáza, kde si lovec může odložit své zbraně a dovolit si luxus totálního odevzdání se a relaxace. Setkání mě uzemňují, zpomalují životní rytmus a pomáhají třídit pocity a myšlenky na ty podstatné a ty ostatní. V kolotoči běžného života na to není kdy a tak se těším až opět nastane ten okamžik vypnutí, resetu. Pomáháte mi bourat zbytečné předsudky, morálka není to co si myslí druzí, ale to jak to cítím já. Posledně, když jsem si při cestě domů zaskočil do obchodňáku nakoupit, hrála tam hudba podobná té co na ni tančíme. Tak to se mnou šilo, že jsem se musel moc hlídat, abych neudělal něco co se nemá ....

Mužská tantra ve mně výrazně posílila "chlapa" celkem nenásilnou hravou formou. Posílení vidím jak fyzické - pomocí asán, tance, tak hlavně psychické. Změnil se mi pohled na svět a naučil se rozlišovat věci na podstatné a nepodstatné. Výrazně se změnil můj vztah k sexu - od touhy po orgasmu jsem se dostal k "vyšší formě" sexuálního prožívání. Kdy prožívám daleko silněji fázi kontaktu se ženou - hlazení, mazlení než vlastní ejakulaci. Naučil jsem se prožít vnitřní orgasmus, který mě na rozdíl od normálního nezbavuje energie, ale naopak posiluje. Změnil se mi i pohled na ženy - od sexuálního objektu k bytosti, kterou je třeba hýčkat a uctívat, ale občas jí i ukázát duševní sílu muže a schopnost prosadit si svůj názor. Tantra mě změnila vlastně celkově - udělala ze mne vyrovnaného silného CHLAPA! A cítí to tak i mé okolí. Jsem rád, že jsem našel svoji cestu životem a svého pomocníka - TANTRU.