Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/html/archymil.cz/web/templates/siteground-j16-7/html/com_content/article/default.php on line 29

 

Jmenuji se Luděk Schlosser (Sw. Jivan Aabhar). Narodil jsem se v Ivančicích 28.2.1962 ve znamení Ryb a od dětství jsem díky svému dědečkovi získal silné pouto k přírodě a krajině, která mě obklopuje. Vystudoval jsem učitelství přírodních věd v Brně a trenérskou školu, obor cyklistika v Bratislavě.

Mám rád pohyb v přírodě, krajinu, cyklistiku, tanec, hudbu, pohodové lidi a těší mě, když se s lidmi mohu setkávat a společně s nimi prožívat.

Silným momentem a impulsem na mojí další cestě byl odchod mojí babičky z tohoto světa v roce 1995. Tehdy jsem při kontaktu s babičkou zažil intenzivní napojení na něco co jsem v té době neznal, co mě přesahovalo. Objevila se ve mně zvědavost a otevřela nová cesta, kde jsem tyto věci chtěl prozkoumat.

To mě přivedlo k meditacím, k práci s Reiki energií, tantrou, pulsovním dýcháním a uměním dotyku. 15 let jsem působil v meditačním centru Lažánky současně jako účastník i lektor. Po vedení seminářů Reiki a následně pulsovního dýchání, kde jsem pracoval převážně s ženskými skupinami, jsem v roce 2006 otevřel první mužskou skupinu, která byla zaměřena na práci s tělem, dýchání, trans a uvolňování stresu. V roce 2011 jsem spolupráci s meditačním centrem ukončil a vydal se svoji vlastní cestou. Zorganizoval jsem několik mužských akcí, tzv. cyklovíkendy s medítacemi a v lednu podnikl úspěšnou meditační výpravu s mužskou skupinou po severní Indii. 

V současné době pořádám semináře ve dvou překrásných prostorech v oblasti Krkonoš, a to ve Víchové a Přední Labské. Na těchto seminářích uplatňuji všechny zkušenosti, které jsem v uplynulém čase získal jak při své praxi učitele i lektora, tak i během posledních čtyřech meditačních pobytů a putování po Indii v letech 2007 - 2012. Používám Oshovy meditační techniky, pulsovní dýchání, dotekové terapie, transovní a spontánní tanec, tantrické postupy a umění rituálu. Kontakt se svým vlastním tělem, naciťování a naslouchání potřebám těla, jakož i svobodné vyjadřování emocí považuji za velmi důležité složky, které ovlivňují celkový zdravotní stav muže a jeho spokojený a naplněný život.

V rámci seminářů spolupracuji střídavě se dvěma léčiteli, kteří poskytují individuální pomoc při různých akutních nebo chronických onemocněních. S dalším kolegou také propojujeme meditace s rodinnými konstelacemi.

Kromě skupinových seminářů nabízím též individuální dotekové ošetření a konzultace. Uvolňování bloků duše i těla.